LapWallin historian mittavin investointi on edennyt – uusi tehdashallimme on valmistunut! Nyt me kutsumme asiakkaamme ja yhteistyökumppanimme tutustumaan uuteen tehdashalliin ja kuulemaan, miten laajennus auttaa meitä jatkossa palveleman teitä entistä paremmin!
LapWall on tehnyt historiansa mittavimman investoinnin Pyhännän toimipisteen tuotantovolyymin kasvattamiseksi ja rakentaa uuden, huippumodernin elementtitehtaan alueen muiden tilojen jatkeeksi. Kun investointi valmistuu vuoden 2025 lopulla, mahdollistaa se Pyhännän yksikön liikevaihdon kolminkertaistamisen.
Laita varaus kalenteriisi, luvassa on huikean hieno päivä yhdessä!
Puheenvuoroissa liiketoimintajohtaja Kari Viljamaa esittelee investointia sekä uusien tuotantolinjojen simulaatioita ja kertoo, miten tämä hanke auttaa tuottamaan asiakkaillemme entistäkin tehokkaammin lisäarvoa. Kuulet myös tuoteportfoliomme kehittämisestä ja pääset tutustumaan sekä elementtituotteisiin ja elementtisuunnitteluun. Toimitusjohtaja Jarmo Pekkarinen kertoo omassa puheenvuorossaan menestyvän yrityksen rakentamisesta ja kuinka henkilöstön hyvinvoinnilla on tässä merkittävä rooli.
Hyvinvointi on yhteinen asia – ja yhdessä liikkuminen tunnetusti lisää hyvinvointia
Ihastellessamme uutta hallia syntyi ajatus ottaa halli päiväksi liikuntakäyttöön ennen kuin tuotantolinjat rakentuvat. Näin ollen, avoimien ovien lisäksi kutsumme teidän juoksemaan kanssamme cooperin 8.5.2025! Tällä kertaa voit kuitenkin unohtaa tiukat metritavoitteet ja liikkua itsellesi sopivaa vauhtia – ajatuksenamme on mahdollistaa mukava yhteinen liikuntahetki, jonka aikana voi vaikka jutella tärkeistä asioista kaverin kanssa, jos se sopii sinulle parhaiten. Halutessasi saat myös juosta 12 minuuttia niin kovaa, kuin jaloista lähtee!
Ilmoittaudu ajoissa, saat halutessasi viiden viikon mittaisen valmennusohjelman oman lähtötasosi mukaan.
Kaikkien tapahtumaamme osallistuneiden ja cooperin juosseiden kesken arvotaan 3 kk juoksuvalmennus!
Halliin rakennettava rata on mitattu asianmukaisesti ja ennen juoksua on tarjolla kiinnostavia puheenvuoroja, aamukahvit ja yhteinen alkuverryttely juoksuvalmentajan ohjaamana. Juoksun jälkeen on mahdollisuus peseytymiseen ja kaikille tarjoillaan keittolounas sekä jälkiruoaksi täytekakkukahvit. Aikaa on varattu myös vapaaseen keskusteluun sekä LapWallin edustajien tapaamisiin.
Pysy kuulolla, tarkempi ohjelma julkaistaan lähipäivinä – tätä et halua jättää väliin!
Lisätiedot:
Sanna Räsänen
HR- ja viestintäjohtaja